Аптека-музей уЛуцьку

Аптека-музей уЛуцьку

Аптека-музей (аптека Злоцьких) — аптека і музей, що знаходиться на вулиці Драгоманова, 11, на майдані Ринок в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк».

Поки точно невідомо, коли в місті з’явилися перші аптеки, але у XVI столітті в Луцьку було кілька міських і шпитальних аптек, а на майдані Ринок було шість аптечних кіосків. Кам’яниця, де зараз розташована аптека-музей, була збудована вкінці XVIII століття. У 1845 році вона зазнала пожежі. Тоді ж хімік-аналітик Адам та його брат Петро Злоцькі відремонтували будівлю і розмістили там аптеку. У підвалах аптеки було сховище медикаментів, лабораторія. У наземній частині — кабінет власника, торговий зал, житлові приміщення. В аптеці були старовинні латинські, німецькі, польські книги з рецептами виготовлення ліків, а також багато обладнання для виготовлення ліків у лабораторії. Коли вкінці ХІХ століття сім’я Косачів із Лесею Українкою жили в місті, деякі ліки для неї були виготовлені у цій аптеці.

Аптека досі працює. Діє лабораторія. Вона спеціалізується на виготовленні дерматологічних ліків. За місяць в аптеці виготовляють близько тисячі лікарських препаратів.

Музейна частина аптеки розташовується у двох наземних приміщеннях — торговому залі та кабінеті директора. У них збережено старовинний інтер’єр аптеки.

 

 


Коментування через FaceBook: коментарів

Ще ніхто не коментував через сайт.

Ваш відгук

,