Домініканський монастир

Домініканський монастир

Домініканський монастир  розташований у м. Луцьку, на вулиці Драгоманова, 26, в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк». Це монастир першого луцького католицького ордену; пам’ятка архітектури національного значення.

Луцький домініканський монастир засновано в третій чверті XIV століття. Довгий час він був єдиним монастирем у місті.

З початку XVII століття в пріораті відбуваються суттєві зміни, що приводять до зростання значення монастиря не тільки для міста, а й цілої Волині.

Монастир активно намагається стати зразком дотримання правил та суворості монастирського життя, тут зароджується культ чудотворної ікони Луцької Богоматері; активно доповнюється бібліотека і підвищується рівень орденської школи; ще з попереднього століття діє школа для світських осіб; започатковуються установи та явища, які сильніше зв’язують монастир зі світським середовищем.

В наступному столітті тенденції посилюються і монастир набуває загальнопровінційного значення поряд із монастирями Познані, Варшави, Любліна.

Тут формується школа університетського рівня, коронується ікона. В середині XVIII століття кількість осіб луцького монастиря сягала 50 осіб.

На зламі XVIII-XIX століть монастир зазнає кількох руйнівних пожеж, але відновлюється з нуля.

В 1850 році, разом з іншими монастирями міста,  домініканський монатир закривається; останні монахи покидають місто наприкінці століття.

Сьогодні монастир домініканців є пам’яткою архітектури національного значення. Тут розміщена Волинська духовна семінарія УПЦ МП.

розташований у м. Луцьку, на вулиці Драгоманова, 26, в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк». Це монастир першого луцького католицького ордену; пам’ятка архітектури національного значення.

 

 


Коментування через FaceBook: коментарів

Ще ніхто не коментував через сайт.

Ваш відгук

,