День міста у Луцькому замку

День міста у Луцькому замку

Лучани і гості міста 21 серпня завітали до замку Любарта, аби відсвяткувати 926-ту річницю від дня першої згадки про місто. На території замку розваги пропонували різноманітні. Наприклад, протягом декількох годин можна було слухати переливи дзвонів у виконанні учасників фестивалю дзвонарного мистецтва «Благовіст Волині».

Аби показати свою майстерність, до стін замку прибув 21 дзвонар. Серед виконавців були й жінки. Учасники приїхали з Ковельського, Камінь-Каширського, Ківерцівського, Старовижівскього, Любомльського та Луцького районів. Час від часу звучання дзвонів переривали гучні постріли гармат чи рушниць, а в повітрі пахло порохом. Таке “шоу” влаштували козаки Козацького стрілецького братства.

Охочі могли постріляти з рушниць, або ж на декількох майданчиках повправлятися у стрільбі з лука. До зброї бралися не лише чоловіки, а й жінки. До слова, представниці слабкої статті також брали участь у рицарських боях у турнірі «Меч луцького замку». Позмагатися приїхали рицарі з Івано-Франківська, Львова та Луцька.

Більш спокійні розваги пропонували присутнім ковалі та флористи – в рамках четвертого всеукраїнського фестивалю «Солом’яна птаха».

Гості фестивалю власними силами могли виготовити свій оберіг. Наприклад, викувати підкову, вичеканити монетку на щастя або ж сплести з сіна птаха – оберг сімейного затишку.

Гості замку могли придбати хмільні напої, закуски, медові вироби та витвори народних ремесленників.

Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас презентував у Луцьку копії географічних мап Великого князівства Литовського часів XVII-XIХ століть з колекції Вільнюського університету. На стендах можна було відшукати й Луцьк.

 

 


Коментування через FaceBook: коментарів

Ще ніхто не коментував через сайт.

Ваш відгук

,