Відбувся фестиваль «Любарт фест»

Відбувся фестиваль «Любарт фест»

Володарем титулу «Меч Луцького замку» 16 жовтня став клуб історичної реконструкції з міста Львова, який переміг у лицарських боях суперників з 9 команд у металевих обладунках.

Титул виборювали у дванадцяте, адже саме стільки разів відбувається у мурах Луцького замку фестиваль «Любарт фест». Цього року позмагатися на Волинь прибули лицарі з Києва, Одеси, Львова, Рівного, Кам’янця-Подільського та Луцька.

Учасники боролися в групових боях, схрещували мечі один-на-один та у битвах п’ять-на-п’ять. Передувала битвам імпровізована театральна постановка, мета якої, як пояснив ведучий, показати заради ж чого змагалися у середні віки лицарі.

Отож, з юрби придворні дами з клубів історичної реконструкції вибрали гарну дівчину, яку вбрали у середньовічні шати. Юнка, згідно з запропонованою легендою, була дочкою ведучого, який грав роль короля. Одначе, темний лицар викрав дочку, лати лицаря, котрий мав захищати принцесу.

Аби подолати темного лицаря, схрестити з ним мечі виходили двоє сміливців в обладунках. Однак вони зазнали поразки. Темний лицар пропонував уже серце і руку принцесі, але та відмовляла йому. Зрештою на полі бою, зійшовши з білого коня, з’явився третій сміливець. Саме він і здолав темного лицаря, а потім зняв шолом, став на коліно перед героїнею і запропонував їй стати його дружиною.

Як виявилося, лицар, котрий переміг антигероя, це – львів’янин Ігор, який лише втретє за життя одягнув рицарські обладунки. Він не є професіоналом лицарських боїв, однак у такий оригінальний спосіб вирішив освідчитися своїй коханій Софії, яка зізналася, що не очікувала такого подарунку.

Отож, як пояснив ведучий фестивалю, усі бої завжди здійснювали лицарі задля благородних дам і в ім’я кохання. Директор історико-культурного заповідникаТарас Рабан побажав, аби «бої були чесними, а переміг кращий і сміливіший».

Битви особливо сподобалися дітям, котрі намагалися у перервах імітувати лицарів. Для зігріву в прохолодну погоду відвідувачам пропонували потанцювати середньовічні танці. Звичного різноманіття наметів із наїдками і напоями, витворами народних ремесел не було. Вечір порадував виступами з вогнем і конкурсами.

 

 


Коментування через FaceBook: коментарів

Ще ніхто не коментував через сайт.

Ваш відгук

,